Sideways.cz

King of Drift Slovakia round 3

Jak jste si už mohli všimnout v pondělí se nám stala taková nemilá věc a to, že jsme zapomněli na vaše oblíbené Video Monday. Omlouváme se, ale někdy se sejde tolik věcí najednou, že se nezadaří. Nyní však o Aproxinvest driftchallenge round 2 aneb King of Drift Slovakia round 3, v názvech je trochu zmatek ale jde z nich poznat, že se jedná o třetí kolo slovenského šampionátu a druhé kolo konající se na Pezinské Babe. Bohužel ani tentokrát počasí nepřálo a celý závod se jel na vodě, nebyli tak vidět rychlé drifty plné kouře, ale spíš technické “klouzání”, to ale neznamená, že by výkony jezdců nebyli zajímavé.

Trať se jela stejná jako při minulém závodě na Babe. Jezdci na Slovensku jsou poměrně naučeni tuto trať zvládat a tak nebyla vidět nervozita a seznamování s tratí jako v Piešťanech. Pro jezdce je tento systém jednodušší, ale pro diváka není pak rozdíl přijít na jeden nebo druhý závod na Babe. Pro příští závod by chtělo jet trať alespoň v opačném směru, než jsou právě všichni zvyklí, aby se mohli jezdci posunout dále a nezůstat na mrtvém bodě.

Na tento závod dorazilo celkem 23 jezdců a z toho 4 jezdci z čech. Velké bodové rozdíly byli zapříčiněny zkušenostmi jezdců, byli zde jezdci začínající se slabší technikou, nebo technikou víceméně sériovou a na druhé stráně jezdci, kteří se účastní Evropských šampionátů s technikou schopnou konkurovat právě Evropským špičkám. Kvalifikaci vyhrál Standa Bezouška (v této době vedoucí závodník českého šampionátu), v závěsu za ním Jan Baláž (který se účastnil několika evropských šampionátů), na třetím místě Láďa Bezouška a na čtvrtém místě Norber Kováčik (účástník King of Europe Drift). Překvapením byla Kristína Špontáková, která s BMW E34 dokázala po kvalifikaci obsadit 12. místo jedinou bodovanou jízdou, protože v ostatních jízdách získala nulu.

V první vlně battlů tedy top 16 rozhodlo v pěti z osmi případů rozhodlo přetočení soupeře a v ostatních případech byl jasný bodový náskok a tak top 16 proběhlo poměrně rychle bez větších bojů, nebo komplikací.

V top 8 na sebe narazili dva čeští jezdci Standa Bezouška a Tomáš Kodera, vítězně z tohoto battlu vyšel Standa Bezouška, který by se měl v příštím battlu setkat se svým bratrem, ale k tomu nedošlo, jelikož Láďa po přetočení ve druhé jízdě battlu prohrál, Postoupil tak Ivan Vlček s E30 335i, ve výrazné barevné kombinaci. Norber Kováčik také vyřadil výherce minulého závodu a zbyvil ho tak možnosti tento triumf zopakovat.

Semifinále zajistilo česko-slovenský boj jak o první, tak i o třetí místo. Rozložení bylo následující: Norber Kováčik se Standou Bezouškou o první místo a Honza Baláž s Ivanem Vlčkem o třetí pozici.

S finále vyšel vítězně Standa Bezouška a dodal si tak motivace na blížící se závod v Kopřivnici a třetí místo získal Honza Baláž, který se svojí jízdou a tak i výsledkem tohoto závodního dne nebyl až tak spokojený. Pořadí prvních 8 jezdců naleznete na fóru. Jak se vyvine celá tato slovenská soutěž se dozvýme na posledním závodě, který se bude konat také na Pezinské Babe a tam se rozhodne kdo se stane slovenským Drift Kingem.

Děkujeme tímto TopSpeed.sk za poskytnutí fotomateriálu

4 Responses to “King of Drift Slovakia round 3” (post new)

1.

Super napisany pokec k driftom. Inak suhlasim, ze by sa mala trat uz troska pomenit, teda minimalne smer jazdy. Zial, na Slovensku je to VELMI zle co sa tyka vhodnych ploch na taketo akcie, toto je siroko daleko jedina vhodna :(

2.

S tou tratou mate recht, len sme nechceli menit smer, ked sa to naopak nikdy netrenovalo. Kazdopadne uz 3.10. sa pojde v opacnom smere, je to dost zaujimave – trat je tak o dost rychlejsia. Pravdepodobne 20.9. bude velky oficialny trening, kde sa uz bude jazdit naopak :-)

3.

Severně od Baby asi 70km je motokárový okruh s obrubníky… všechno. Myslím, že to jsou Piešťany/Třebatice. Tam by se dalo moc dobře, chtěli jsme tam jít po závodě na motokáry, ale stála jim tam voda, takže smůla. Nezkusíte? :)